Dovolená na Elbě - Marina di Campo

Pravděpodobně nemáte nainstalován Flash Player!

Ostrov Elba

Ostrov Elba je italský ostrov, který leží v Tyrhénském moři. Zhruba 10 Km od tohoto ostrova leží pobřežní město Piombino, které je pro Elbu velmi významné, jelikož jde o přístavní město, tedy umožňuje přepravu na ostrov a zpět. Plavba se uskutečňuje luxusní lodí a trvá přibližně hodinu. Elbě patří třetí místo, co se týká velikosti italských ostrovů, následuje hned po Sicílii a Sardínii. Své prvenství však má jako rozlohou největší ostrov ze všech Toskánských ostrovů.

Ostrov je tvořen osmi administrativními celky: Portoferraio, Campo nell'Elba, Capoliveri, Marciana, Marciana Marina, Porto Azzurro, Rio Marina a Rio nell'Elba. Rozloha Elby je přibližně 224 km² a délka pobřeží vykazuje 147 km. Ostrov je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a od pevniny je vzdálen 10 km. Také se tento ostrov může pochlubit nejvyšším vrcholem Monte Capanne, který dosahuje nadmořské výšky 1019 metrů. V blízkosti tohoto italského ostrova se nachází francouzský ostrov Korsika i tajuplný ostrov Montecristo.

Dovolená na Elbě

Marina di Campo

Marina di Campo je právem považováno za nejkrásnější městečko na ostrově. Proslulo především svou dlouhou písečnou pláží, obklopenou svěžími zelenými kopci a půvabným historickým centrem. Středisko vás okouzlí svými úzkými uličkami, plnými kavárniček, restaurací a obchůdků. Marina di Campo nabízí svým hostům vše, co si o dovolené lze jen přát - přes den slunění a koupání a večer rušný společenský život, promenády a zábavu. Proto není divu, že se jedná o nejdražší lokalitu na ostrově, vyhledávanou zahraniční klientelou a známými osobnostmi.

Marina di Campo je největším městem na jižním pobřeží a zároveň jedno z nejkrásnějších na ostrově. Proslulá je dlouhá písečná pláž, která je obklopena nádhernou krajinou, kde vynikají zelené koopce s dominantou v podobě nejvyšší hory Elby. Centrum tohoto malebného městečka má historický podtext, který dodává tu správnou atmosféru na letní dovolené u moře. Město nabízí úzké uličky, kavárničky se živou hudbou a spousty obchůdků se suvenýry. Určitě je zde možnost ochutnat místní speciality, zajít do pizzerie a většina z nás neodolá ani pravé italské zmrzlině. Je důležité zmínit, že Marina di Campo patří mezi jednu z nejdražších lokalit na Elbě, je velmi vyhledávaným turistickým centrem. Je však ideální volbou pro lidi, kteří chtějí strávit čas u moře, večer v rušném centru a vydat se na blízké výlety a získat možnost vykoupat se na kouzelných malých plážích, které se vyskytují v blízkosti městečka.

Poloha


Zvětšit mapu

Možnosti ubytování

Hotely
Mistral Hotel ***
Hotel Barracuda ***

Autokemp
Ville Degli Ulivy ****

Pláže

Pláž v Marina di Campo je asi 2 km dlouhá písečná zátoka, která nabízí pozvolný vstup do moře. Voda je průzračná, i přesto, že je pláž tvořená pískem. Důvodem je to, že písek je tvořen z těžších částí, takže se nezvíří, tedy nezakalý vodu. Určitě je tato pláž vhodná pro rodiny s dětmi a seniory. Je zde možnost si za poplatek zapůjčit lehátka a slunečník. Dále si na pláži můžete pronajmout surfy, motorové čluny či šlapadla. Krátkou procházkou po pláži dorazíte do městečka Marina di Campo.

Ostrov Elba nabízí mnoho krásných pláží. Všechny jsou obklopené úchvatnou krajinou a zasazené v nedotčené krajině. Můžete se na ně dopravit autobusem, na kole nebo zapůjčením auta nebo skútru. O tomto více ve Výletech.

Výlety

Jelikož je Elba malý ostrov, dá se projet autem, případně i skútrem. Také milovníci cyklistiky můžou vyrazit na výlet na kole a objet si blízké okolí. Jak se zmiňujeme v Našich zkušenostech, je také dobrá možnost zvolit hromadnou dopravu – autobus. Autobusem se dostanete do mnoha měst s krásnými plážemi. Je to pohodlné a rychlé. Samozřejmě je lepší, pokud vyjede brzy a vrátíte se navečer, abyste nemuseli trávit cestu autobusem ve vedru. Cestovní kancelář nabízí spoustu výletů, mezi kterými je výlet lodí, výlet na nejvyšší horu ostrova Elba Monte Capanne a večerní výlet do hlavního města Portoferaia. V blízkosti kempu Ville Degli Ulivy se nachází akvárium se spoustou mořských živočichů.

Ceny

V obchodě
pečivo cena se počítá podle váhy
mléko 0,62 euro
pivo od 0,8 euro/0,5 l
voda 0,36 euro
meloun 0,5 euro/1 Kg
nektarinky 1,5 euro/1 Kg

Naše zkušenosti

Přípravy a cesta

Na ostrově Elba, konkrétně v městečku Marina di Campo, jsem byla již 4 krát. Důvodem je nádherná krajina, průhledné a čisté moře, příjemné prostředí.

V roce 2009 jsem na Elbu poprvé vyrazila s přítelem. Je pravda, že Elba vyhrála z toho důvodu, že jsme jeli na poslední chvíli a tento zájezd měl 50% slevu. Naši dovolenou jsme uskutečnili s cestovní kanceláři CK Vicktoria. Délka pobytu byla na 13/10 a ubytování v karavanu, který byl umístěn ve čtyř hvězdičkovém kempu Ville degli Ulivi.

Cesta na Elbu probíhala bez potíží, kolem 13hod byl odjezd z Brna. Kolem 3 hodiny ranní náš autobus dorazil do italského přístavu Piombino, kde jsme čekali na místo v trajektu, který nás zavezl na Elbu. Plavba trajektu trvá necelou hodinu. Loď je vícepatrová, luxusní. Je zde možnost zajít na záchod, nakoupit pití a jídlo (samozřejmě za velmi vysoké ceny) a další zábava. Výhodou je, že takhle brzy ráno se zachytí východ slunce. A to je krása. Také je nutné upozornit, že na palubě fouká silný vítr, pokud Vás nebaví stát celou dobu venku, můžete se posadit do pohodlných sedaček v lodi. Po té, co loď dorazila do hlavního města Portoferraia, jel autobus zhruba další hodinu do kempu Ville degli Ulivi, který je na kraji města Marina di Campo.

Pláže a výlety

Ubytování v karavanu opět nemělo žádný problém. Vše fungovalo a vše bylo, tak jak mělo. Pláž je opravdu velmi blízko. Jen co jsme vyšli z areálu kempu, přešli silnici a byli jsme na pláži. Měli jsme svoje místo, které jsme si většinou drželi. Když jsme chodili na oběd, schovat se před ostrým sluníčkem, nechávali jsme ručníky a slunečník na pláži. Dělali to všichni, takže strach jsme neměli. Jednou jsme si udělali výlet autobusem na vedlejší pláž v Secchetu. Cesta autobusem trvala 15 minut a výlet stál za to. Tato pláž opět nabízí krásné průhledné moře, malou písčitou pláž a za zády hory. Nádhera. Strávili jsme zde skoro celý den. Večery jsme trávili procházkami do města. Příjemnou chůzí z kempu do města dojdete za 15 minut. Městečko je malé a malebné. Často narazíte na obchody se suvenýry a s obchody se zmrzlinou. Také je zde velké množství taveren. Nakupovali jsme v Conadu, což je malý obchodní dům, podobný například Tescu, kde měli otevřeno celý den, až do dlouhých večerních hodin. Naproti obchodu se každý týden ve středu konají trhy. Na trzích je hodně stánků s oblečením, kabelkami, botami, ovocem a zeleninou.

Prostě a jednoduše tato dovolená proběhla parádně. Byli jsme oba moc spokojení a určitě se sem rádi vrátíme po čase znovu. Zdejší krajina uchvátí snad každého a každý kdo zkusí, bude určitě spokojen.